Noter Yeminli Tercüme

Üsküdar Tercüme Ofisi, noter yeminli tercüme ihtiyaçlarınızda kurumsal çözümler sunan profesyonel bir tercüme kuruluşudur. Özellikle Üsküdar bölgesindeki tercüme ihtiyaçlarınız için 7/24 online destek sistemi üzerinden ve iletişim telefonlarımızla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Kaynak dilden hedeflenen dile aslına uygun biçimde noter yeminli tercüman tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş evraklar noter yeminli tercüme olarak tanımlanır. Üsküdar tercüme ofisi olarak profesyonel noter yeminli tercümanlarımız tarafından evraklarınız hazırlanır.

Noter Yeminli Tercüman Kime Dedir?

Tercümenin gerçekleştirileceği kaynak dile hakim ve bunu yabancı dil bilgisi belgeleriyle ibraz eden tercümanların, noter tarafından hazırlanan yemin zabtını imzalamasıyla kazandığı nitelik olarak tanımlanabilir. Tercümanın kaynak dile ve hedef dile ileri düzeyde hakim olması birincil gerekliliktir.

Tercümanın zabtı imzalamasıyla birlikte; tercümesi hazırlanan tüm evrakları aslına uygun biçimde hazırlayacağını taahhüt etmiş olur. Altına imza attığı metnin tercümesine ilişkin yasal sorumluluğu yeminli tercümana aittir.

Noter Yeminli Tercümeye Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulabilir?

Özellikle resmi kurumlar tarafından talep edilebilen noter yeminli tercüme ihtiyaçları, evrakın türüne ve verileceği kuruma göre değişiklik gösterebilir.

 

  • Resmi işlemler
  • İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları
  • Vatandaşlık başvurusu işlemleri
  • Vekaletname
  • İkamet işlemleri
  • Özel ve kamu kurum ve kuruluşlarına ait sözleşmeler
  • Uluslararası raporlar ve finanslar evraklar

Noter Yeminli Tercüme Belgesi Nasıl Hazırlanır?

Noter yeminli tercüman tarafından belge, kaynak dilden hedef dile çevrilir. Çevrilen belge, tercümeyi yapan tercüman tarafından imzalanır. Söz konusu belge daha sonra tercüme ofisi tarafından firma kaşesiyle kaşelenir ve imzalanır. Son olarak belge, yeminli tercümanın yemin belgesi bulunan noterde tasdik edilir.

Üsküdar Tercüme ofisi, Dilden Dile Tercüme şirketinin online platformu olarak faaliyet göstermektedir. Kaliteli ve nitelikli tercüme ihtiyaçlarınız için İletişim Formu üzerinden sorularınızı gönderebilir. İletişim numaralarımız ve 7/24 online destek sistemi üzerinden de irtibat kurabilirsiniz.

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn