Vize Belgeleri Tercüme Hizmeti

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Vize belge tercüme ve konsolosluk tasdikli çeviri hizmeti alanında da Üsküdar Tercüme Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluk belge taleplerinde ana dilden kaynak dile çeviri ihtiyacınız olabilir. Bu konuda alanında hem kaynak hem de ana dile hakim tercüman ekibimiz uygun fiyatlı vize belge tercümesi gerçekleştiriyor.

Hangi Tür Vize Belgeleri İçin Çeviri Talebi Gerekebilir?

Konsolosluklar tarafından çevirisi istenen belgeler; tamamen başvuruda bulunduğunuz vize türüne göre farklılık gösterir ancak temel olarak;

  • Vize evrakları
  • Göçmenlik evrakları
  • Transkript
  • Şirket yazışmaları
  • Vekaletnameler
  • Diplomalar
  • Sabıka kaydı

Vize başvurularında sunulan pek çok evrak için çeviri talebinde bulunulabilir.

Sıralanan evrakların tercümesi konsolosluklar tarafından talep edilebilir. Aynı zamanda konsolosluk ilgili evrakları, noter onaylı, apostil onaylı biçimde de talep edebilir. Söz konusu evraklarla ilgili hangi tür onaylı tercüme istendiğini mutlaka detaylı biçimde öğreniniz.

Konsolosluk Tasdiki Nedir? Hangi Durumlarda Talep Edilir?

Konsolosluk tasdik onayı; Lahey anlaşması gereği kabul edilen Apostil tasdikini tanımayan ve bu kapsamda işlem yapmayan ülkeler tarafından resmi evraklar için konsolosluk onayı talep edilebilir. Söz konusu durumda evrakınızın ilk önce ana dilden kayna dile ya da kaynak dilden ana dile özetle; konsolosluğun talep edeceği dile çevrilmesi gerekir. Sonrasında ise söz konusu evrak konsolosluk tarafından onaylanmalıdır. Bu türden evraklara konsolosluk onaylı tercüme denir.

İlgili evraklar için yeminli tercüme talepleri halinde Üsküdar Tercüme Ofisi ile irtibat kurabilirsiniz. Canlı destek sistemi üzerinden; iletişim numaralarımızdan ve doğrudan Üsküdar’da bulunan ofisimize gelerek taleplerinizi iletebilirsiniz.

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn