Yeminli Tercüme Nedir?

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme Nedir? Hukuk Yargılama Usulü Kanunu’na göre and içen tercümanlar tarafından hazırlanan resmi ve özel evraklara yeminli tercüme denir. Türkiye’den yurt dışına ya da yurt dışından Türkiye’ye getirilen ve kullanılacak olan evraklar için kimi kurum ve kuruluşlar yeminli tercüme talebinde bulunabilir. Üsküdar Tercüme Ofisi, yeminli tercüme hizmeti sunar. Profesyonel yeminli tercümanlarıyla hizmet veren ofisimizde kaynak dilden hedef dile ve hedef dilden kaynak dile yeminli tercüme talebinde bulunabilirsiniz.

Yeminli Tercüme Evrakı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Yeminli tercüme evrakları; üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ya da noterler tarafından talep edebilebilir. Evrakların sol üst kısmında yeminli tercümanın bağlı bulunduğu tercüme bürosunun ismi ve iletişim adresi yer alır.

Sağ üst kısımda ise translation ibaresi yer alır. Evrakın en alt kısmında ise kaynak dilden hedef dile aslına ya da fotokopisine uygun olarak çevrildiğine dair not düşülür. Ayrıca yeminli tercüme evraklarında yeminli tercümanın ıslak imzası ve kaşesi yer alır.

Yeminli Tercüme: “Türkiye’den alınan yurt dışında kullanılacak ya da yurt dışından getirilen ve Türkiye’de kullanılan kimi evraklar yeminli tercüme olarak hazırlanması gerekebilir.”

Yeminli Tercüman Kimdir? Hangi Özelliklere Sahiptir?

Yeminli tercüman; Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren noter tarafından resmi evrakları tercüme etmek üzere yetkilendirilmiş tercümana yeminli tercüman denir. Yeminli tercümanlar noterler tarafından Hukuk Yargılama Usulü Kanunu’na göre and içer. Yeminli tercüman olmak isteyen kişiler, notere hakim olduğu dile ilişkin yetkinliğini resmi evraklarla ispatlaması gerekir.

Üsküdar Tercüme Ofisi ile Yeminli Tercüme

Üsküdar Tercüme Ofisi bünyesinde hizmet veren yeminli tercümanlarımızla kamu kurum ve kuruluşlarına verilmek üzere talep edeceğiniz tüm evraklarınız yeminli tercümanlar tarafından profesyonel biçimde hazırlanır.

Almanca, İngilizce, Fransızca, Japonca, Çince, Azerice, Arapça, Rusça, İtalyanca, İbranice, Özbekçe, Ukraynaca, Bulgarca, Norveççe, Latince ve ispanyolca dillerinde yeminli tercüme taleplerinizi iletişim sayfamızdan formla ya da iletişim numaralarımızı arayarak talepte bulunabilirsiniz.

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn