Akademik Çeviri Hizmetleri

Posted in Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Üsküdar Tercüme Ofisi, akademik çeviri hizmetleri alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Profesyonel çeviri ekibimizle, akademi alanında ihtiyaç duyacağınız tüm metinler için ana dilden hedef dile ve hedef dilden ana dile tercüme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Akademik çeviri hizmeti, özel ve spesifik bir alandır. Oluşturulacak tüm çevirilerde alanında uzman kişiler tarafından hem dile hem de mevcut konuya hakimiyet gerektirir.

Akademik Tercüme Nedir?

Akademik alanda çalışan; öğretim görevlileri, uzman, öğretim üyesi; Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesörler için farklı dillerden hedef dile ya da hedef dilden farklı dillere ürettikleri akademik çalışmalar için ihtiyaç duydukları tercümeler, akademik tercüme olarak tanımlanır. Söz konusu tüm akademik tercüme ihtiyaçlarınız için Üsküdar Tercüme Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Akademik Tercüme Metinleri Nelerdir?

Akademik metinlerin çeviri işlemleri, çeviri diline hakimiyet dışında spesifik olarak bilim dallarına da hakimiyet gerektirir. Özelde pek çok farklı konular üzerinden akademik çeviri ihtiyacınız olabilir;

  • Tez çalışmaları için; öz, metin için akademik alıntılar
  • Makale metinleri
  • Akademik sunumlar
  • Bildiri metinleri
  • Sempozyum ve konferans metinleri

Yukarıda sıralanan temel akademik metinlere ilişkin tercüme hizmetleriniz için Üsküdar Tercüme Ofisi’nin online platformu olan Dilden Dile Tercüme ile hemen iletişim formu, WhatsApp hattı ve canlı destek gibi seçeneklerden iletişim kurabilirsiniz. Öte yandan, dilerseniz telefon numaralarımız üzerinden de merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akademik Tercüme Süreci

Hazırlatmayı düşündüğünüz akademik çeviri metni kaynak dil üzerinden mail yoluyla gönderebilirsiniz. Hedef dili de belirtmeniz halinde, çalışmanız, alanında uzman tercümanlarımız tarafından incelenip, akademik çeviri fiyat hakkında teklifimizi gönderiyoruz. Sonrasında belirtilen süreç içinde çalışmanız tamamlanarak isterseniz Üsküdar Tercüme Ofisi’ne gelerek isterseniz internet üzerinden çalışmanız

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn