Almanca Tercüme

Posted in Diller, Yeminli Tercüme

Almanca Tercüme

Almanca tercüme hizmetleri konusunda Üsküdar Tercüme Ofisi profesyonel ekibiyle çalışmalarını yürütmektedir. Almanca tercüme alanındaki çalışmalar dünya genelinde oldukça yaygın biçimde sürdürülmektedir. Almanca dilinin yaygınlığı ve özellikle Avrupa kıtasının önde gelen ülkeleri tarafından kullanılması bunda etkili olmaktadır. Öte yandan, dünya genelinde 38 ülkede 120 milyon insan tarafından kullanılıyor olması Almanca tercüme konusundaki çalışmalara ağırlık verilmesine neden olmaktadır.

Almanca; Hint-Avrupa dillerinin Germence koluna bağlıdır. Avrupa kıtasında; Almanya başta olmak üzere; Avusturya, İsviçre, Hollanda, İtalya Güney Tirol, Fransa Alsas-Loren, Polonya ve Romanya’nın bazı bölgelerinde, Arjantin, Brezilya, Rusya, Macaristan, Kuzey Amerika ve Slovenya’nın kimi bölgelerinde de Almanca konuşulmaktadır.

Almancaya İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Alman Dili ve Edebiyatı Uzmanı Ulrich Ammon’un araştırmasına göre yeryüzünde hayatlarının bir bölümünde Almanca öğrenmiş insan saysısı 289 milyonu bulmaktadır. Şu anda ise dünya genelinde 15.4 milyon kişi Almanca dilini öğreniyor ve bunların yüzde 10’u yetişkinler, yüzde 90’ını ise öğrenciler oluşturuyor.

Bir dilin yaygınlığı, özellikle eğitim ve ticaret alanlarında tercüme ihtiyacını da arttırmaktadır. Almanca, Avrupa Birliği’nde (AB) en çok kişi tarafından konuşulan dil statüsünde yer alır. Uluslararası kuruluşlar tarafından oluşturulan resmi evraklarda Almanca hedef dil ve kaynak dil olarak kullanılmaktadır.

Profesyonel Almanca Tercüme Hizmeti

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Almanca yeminli tercüme hizmetini Almanca-Türkçe ve Türkçe-Almanca tercüme şeklinde talep edebilirsiniz. Profesyonel tercüman ekibimizle iletişime geçmek ve sorularınızı yöneltmek için hemen şimdi İletişim sayfamızdan taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

2 Comments

  1. Almanca tercüme belgelerimi sistem üzerinden gönderebilir miyim?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn