Arapça Tercüme

Posted in Diller, Yeminli Tercüme

Arapça Tercüme

Arapça tercüme hizmetleri alanında profesyonel ekibiyle  hizmet veren Üsküdar Tercüme Ofisi ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan pek çok şirket tarafından tercih edilmektedir.

Arapça dil olarak dünya üzerinde konuşulan en köklü lisanlar arasında yer alır. Sami diller ailesinden olan Arapça’nın eski Mısır dilini de içine alan Hami-Sami köke bağlı olduğu tahmin edilmektedir. Bugün tespit edilen en eski Arapça vesikanın Milattan Önce (M.Ö.) 853-626 yılları arasına ait olduğu düşünülmektedir.

Arapça Tüm Dünyada İlgi Duyulan Bir Dil

Bugün dünya üzerinde 200 milyondan fazla kişi Arapça dilini kullanmaktadır. Arapça; ağırlıklı olarak Arap Yarımadası ve ona komşu ülkeler tarafından resmi dil olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde 22 ülkede resmi dil konumundadır. Arap Yarımadasına komşu olan; Cibuti, Etiyopya, Eritre, Somali, Mali, Nijer ve Çad’da Arapça önemli bir dildir. Türkiye’nin güneyi ve İran’ın güneybatısında da Arapça yaygın olmasa da kullanılan bir dildir.

İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’in de Arapça olması, dile duyulan saygıyı ve ilgiyi arttırmıştır. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan İslam dinene mensup kişiler tarafından Arapça diline duyulan ilgi, dilin yaygınlığını arttırmaktadır.

Türkiye’nin en profesyonel yeminli tercüman ekibiyle çalışan üsküdar tercüme ofisi Arapça tercüme hizmeti alanında ihtiyaç duyacağınız; Arapça-Türkçe ve Türkçe-Arapça taleplerinizi itinayla karşılayacaktır. Arapça tercüme hizmeti konusunda bizimle iletişme geçmek ve sorularınızı yöneltmek için hemen şimdi İletişim sayfamızdan taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

2 Comments

  1. Türkçe transkliptleri Arapça tercüme hizmeti veriyor musunuz?

    • Türkçe – Arapça ve Arapça-Türkçe yeminli tercüman hizmetimiz bulunmaktadır. Transkriptleriniz de aynı şekilde tercüme ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn