Fransızca Tercüme

Posted in Diller, Yeminli Tercüme

Fransızca Tercüme

Fransızca tercüme alanında profesyonel ekibiyle Üsküdar Tercüme Ofisi çalışmalarını sürdürmektedir. Fransızca tercüme ihtiyacı tüm dünyada hızla artış göstermektedir. Söz konusu artış, dilin kullanım alanı genişliğinin yanı sıra, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından resmi dil olarak kabul edilmesinin de etkisi oldukça büyüktür.

Dünya genelinde Fransızca’nın konuşulduğu yaklaşık 54 ülke bulunmaktadır. Tahmini rakamlara göre ise; 200 milyon insan Fransızca bilmekte ve bu dili aktif olarak kullanmaktadır. Fransızca, Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri kolunda yer alır. Dünya üzerinde bugün 29 ülke 1. Ya da 2. Dil olarak Fransızcayı resmi dil olarak kabul etmektedir.

Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca; Uluslararası kuruluşlar tarafından kullanılan temel diller arasında gösterilmesi nedeniyle pek çok resmi evrak için Fransızca yeminli tercüme ihtiyacı duyulabilmektedir. Resmi kurumlara sunulmak üzere hazırlanan tercüme metinlerinin yeminli tercümanlar tarafından hazırlanması gerektiği unutulmamalıdır.

Özellikle; sanat ve eğitim alanında oldukça gelişmiş bir kültüre sahip olan Fransa, bu anlamda ürettiği eğitim sistemi ile tüm dünyada adından söz ettirmektedir. Söz konusu gelişmişlik de farklı dillerden Fransızca diline çeviri ya da doğrudan Fransızcadan farklı dillere çeviri ihtiyacını arttırmıştır.

Fransızcayı Temel Diller Arasında Kullanan Kuruluşlar

Birleşmiş Milletler (BM); Avrupa Birliği (AB), Avrupa Konseyi, UNESCO, NATO, OECD, IOC, ILO gibi pek çok uluslarası kurum Fransızca dilini temel diller arasında görmektedir. Öte yandan Avrupa’da yer alan pek çok üniversitede de Fransıza temel dil olarak kullanılmaktadır. Söz konusu durum da Fransızca tercüme ihtiyacı konusundaki çalışmaları hızlandırmaktadır.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Fransızca tercüme hizmetini Fransızca-Türkçe ve Türkçe-Fransızca tercüme şeklinde talepte bulunabilirsiniz. Profesyonel tercüman ekibimizle iletişime geçmek ve sorularınızı yöneltmek için hemen şimdi İletişim sayfamızdan taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

Fransızca tercüme alanında ihtiyaç duyacağınız tüm resmi, kurumsal, özel evraklarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından yeminli tercümanlar eşliğinde hazırlanıp teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn