İspanyolca Tercüme

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

İspanyolca Tercüme

İspanyolca tercüme alanında profesyonel kadrosuyla hizmet veren Üsküdar Tercüme Ofisi kaynak dilden hedef dile ve hedef dilden kaynak dile yeminli tercüme alanında ulusal ve uluslararası pek çok şirketle çalışmaktadır.

İspanyolca tercüme hizmetine olan ilgili dünya genelinde oldukça yüksektir çünkü İspanyolca bugün; 480 milyona yakın kişi tarafından ana dil olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda, resmi dil olarak dünya genelinde en çok kullanılan dildir. Söz konusu yaygınlık kültürel ve ekonomik etkileşimleri arttırır, dolayısıyla da İspanyolca tercüme alanındaki ihtiyaç da artış gösterir.

İspanyolca Resmi Dil Olarak Dünyada 1. Sırada

İspanyolca dilini resmi dil olarak kullanan ülkeler; İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kosta Rika, Şili, Kolombiya, Ekvador, Meksika, Peru, Paraguay, Porto Riko, El Salvador, Uruguay, Venezuella, Panama başta olmak üzere 21 ülkenin resmi dilidir. Söz konusu ülkeler dışında resmi dil olarak kullanılmasa da ABD’de İngilizce’den sonra en çok konuşulan dil İspanyolca’dır. ABD’de İspanyolca konuşan kişi sayısı yaklaşık 50 milyon kişiyi bulmuş durumdadır. BU sayının 2050 yılında 138 milyonu bulması bekleniyor.  İspanyolca (Kastilya Dili), Romen dillerinden birisidir. İspanya’nın Kastilya bölgesi dile kaynaklık eder.

İspanyolca İnternette En Çok Kullanınan 3. Dildir

Dijital dünyada ise en çok kullanılan diller arsında İspanyolca 3. Sırada yer alıyor. İngilizce; 873 milyon kullanıcısı ile 1. Sırada yer alıyor. Çince ise 750 milyon kullanıcı ile 2. Sırada bulunuyor. İspanyolca ise 256 milyon kullanısı ile 3. Sırada bulunuyor.

Dilin yaygınlığı özellikle uluslararası kuruluşlar tarafından kabulüyle de doğru orantılıdır. Bugün İspanyolca dili Birleşmiş Milletler (BM), Uluslararası Suç Mahkemesi, Dünya Ticaret Örgütü gibi pek çok kuruluş tarafından resmi dil olarak kabul edilmektedir.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli İspanyolca tercüme hizmetini İspanyolca-Türkçe ve Türkçe-İspanyolca tercüme şeklinde talepte bulunabilirsiniz. Profesyonel tercüme ekibimizle hemen şimdi iletişim formu ya da e-mail adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

3 Comments

  1. İspanya’da bulunan okulum Türkiye’de okuduğum okula ait transkliptin yeminli tercümesini istiyor, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn