Japonca Tercüme

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Japonca Tercüme

Japonca tercüme alanındaki ihtiyaçlarınız için Üsküdar Tercüme Ofisi bünyesinde hizmet veren yeminli tercümanlardan titiz ve profesyonel tercüme hizmeti alabilirsiniz. Japonca tercüme sahasındaki çalışmalar dilin sahip olduğu yapı, özellikleri ve yalnızca belli bir bölgede yaygınlaşmış olması dolayısıyla daha makro düzeyde sürdürülmektedir.

Japonca; Doğu Asya bölgesine ait bir dildir ve köken olarak herhangi bir dille olan akrabalığı üzerindeki araştırmalar da kesin bir sonuca varmış değildir. Japonca’nın kökenleri hakkındaki teoriler pek çok farklı araştırmacı tarafından öne sürülen tezlerden ibarettir. Ancak pek çok farklı dilden etkilendiğini ve farklı dillerden kelimeleri içinde barındırdığı söylenebilir. Japon Dilbilimci Hattori Shiro’ya göre; Japonca yeryüzündeki hemen hemen bütün dillerle karşılaştırılmıştır; Aynu, Aleut, Çince, Altay, Tibet, Kore, Eskimo, Grek, Fars, Bask, Sümer dilleri ile akraba olduğu yönünde teoriler bulunuyor. Ancak bunlar arasında Altay dili ile akraba olduğu yönündeki teori daha baskın görünmektedir.

Teknolojide Liderlik Japonca Tercüme İhtiyacını Arttırıyor

Japonca bugün Japonya’nın resmi dili olarak konuşulmaktadır. Yaklaşık dünya üzerinde 130 milyon kişi tarafından kullanıldığı kabul edilmektedir. Elbette; Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkelerine göç eden Japonlar tarafından da konuşulduğu düşünüldüğünde söz konusu sayının daha fazla olduğu söylenebilir.

Özellikle teknoloji alanında Japon teknolojilerinin tüm dünyaya yayılmış olması ve bu alanda söz sahibi olmaları Japoncaya olan ihtiyacı arttırmaktadır. İhtiyacın artması Japoncadan farklı dillere tercüme ihtiyacını da arttırmaktadır.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Japonca tercüme hizmetini Japonca-Türkçe ve Türkçe-Japonca tercüme olarak talepte bulunabilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Üsküdar Tercüme Ofisi, Japonca dilinden Türkçe ve Türkçe dilinden Japonca tercüme hizmeti vermektedir. Noter Yeminli Tercüme ihtiyacınız olan belgeler için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn