Norveççe Tercüme

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Norveççe Tercüme

Norveççe tercüme konusundaki ihtiyaçlarınız için profesyonel tercüman ekibimizle hizmet verdiğimiz Üsküdar Tercüme Ofisi  ile iletişime geçebilirsiniz. Norveççe alanında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm resmi ve özel evrakların kaynak dilden hedef dile ve hedef dilden kaynak dile tercümeleri yeminli tercüman ekibimiz tarafından hazırlanıyor. Norveççe tercüme alanındaki çalışmalar mutlaka dile teknik olarak hakim, resmi tercümanlar tarafından hazırlanmalıdır. Dilin sahip olduğu yapı ve zorluklar, hata kabul etmez, yanlış biçimde oluşturulan tercüme ciddi sorunlar meydana getirir. Bu nedenle dilin profesyonelleriyle çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Norveççe; Hint-Avrupa ailesine bağlı Batı İskandinav dillerine bağlıdır. Dil, Danca ve İsveççe ile oldukça yakındır. Norveç’in resmi dili olarak kullanılan Norveççe yaklaşık 5 milyon iki tarafından kullanılıyor. Norveç hükümeti tarafından kabul edilen ili çeşit yazılı Norveççe bulunuyor. Bunlardan birisi daha çok edebi kitaplarda kullanılan Bokmål ve yeni Norveççe olarak da bilinen Nynorsk’tur.

İki Ülke Arasındaki İlişkiler ve Norveççe 

İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin artması Norveççe diline olan ihtiyacı ve tercüme alanındaki çalışmalara da hız kazandırmıştır. Özellikle son yıllarda Norveç ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler yüzde 6,7 oranında artmış ve 1,1 milyar dolara kadar yükselmiştir. Türkiye’de faaliyet gösteren Norveç sermayesi şirket sayısı; 242’dir. Turizm alanında ise geçtiğimiz dönem yaklaşık 120 bin Norveçli turist Türkiye’de misafir edilmiştir. Ekonomik alandaki faaliyetler; özellikle uluslararası alanda ticaret yapan şirketlerin Norveççe tercüme konusunda profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilir. Söz konusu alandaki tüm ticari evraklarınız, web sitesi ve ürün katalog metinleriniz, zamanında ve eksiksiz biçimde tercüme ettirmek için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Norveççe tercüme hizmetini Norveççe-Türkçe ve Türkçe-Norveççe tercüme olarak talepte bulunabilirsiniz. Norveççe tercüme fiyatları ile ilgili bilgi almak için; iletişim formu, online destek hattı ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Norveç dilini Türkçeye çeviri, resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn