Ukraynaca Tercüme

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Ukraynaca Tercüme

Ukraynaca tercüme hizmetleri alanında hedef dilden kaynak dile ve kaynak dilden hedef dile tercüme hizmetini Üsküdar Tercüme Ofisi ekibinden sağlayabilirsiniz. Ukraynaca tercüme alanındaki çalışmalar diğer slav dillerine göre oldukça azdır. Özellikle Çarlık Rusya ve SSCB döneminde dilin kısıtlı şekilde kullanılması tercüme ve dil alanındaki çalışmaları da yavaşlatmıştır. Ancak tüm olumsuz şartlara rağmen Ukraynaca kültürel açıdan yaşamaya devam etmekte ve yapısını korumaktadır.

Hint Avrupa dil ailesine bağlı Slav dilleri arasında yer alan Ukraynaca; Ukrayna ve Transdinyester Moldova Cumhuriyetinde resmi dil olarak kabul edilir. Aynı zamanda; Moldova, Macaristan ve Sırbistan’da da azda olsa kullanıcısı bulunan bir dildir. Dil, özellikle Rusça başta olmak üzere Lehçe ve Slovakça dileriyle ortak kelimeler barındırır.

Ukrayna ve Türkiye Arasındaki Ticari İlişkiler, Dil İhtiyacını Arttırıyor

İki ülke arasında ekonomik alandaki ilişkiler Ukraynaca ve Türkçe dilleri arasındaki tercüme ihtiyacını da arttırıyor. Bugün halihazırda 600’e yakın Türk şirketi Ukrayna’da faaliyet gösteriyor. Öte yandan uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında yürütülen öğrenci değişim programları da iki ülkenin kullandığı diller arasında tercüme alanına değer katıyor. Turizm açısından da Türkiye Ukrayna’dan turist çeken bir bölge konumunda bulunuyor. Özellikle 2018 yılında Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 15 arttı ve 1,5 milyonu buldu. Söz konusu ilişkiler Ukraynaca diline olan ilgiyi ve ihtiyacı arttırıyor.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Ukraynaca tercüme hizmetini Ukraynaca-Türkçe ve Türkçe-Ukraynaca tercüme şeklinde talepte bulunabilirsiniz. Ukraynaca çeviri alanındaki profesyonel tercümanlarımızla iletişime geçmek için iletişim formumuzu ya da online destek panelini kullanabilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn