Çince Tercüme

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Çince Tercüme

Çince tercüme hizmetleri alanında Üsküdar Tercüme Ofisi deneyimli tercüman ekibiyle faaliyetlerini uzun yıllardır sürdürmektedir. Çince tercüme faaliyetleri Çin’in tüm dünyaya yayılan ürünleri ve etkileşimi nedeniyle özellikle son 10 yıldır çok daha aktif biçimde gözlemlenir. Çince etkisi ve sahip olduğu özellikleri nedeniyle bir dil olarak değil bir dil ailesi olarak kabul edilir. Yaklaşık 12 farklı şiveyi barındırır. Bunlardan en çok konuşulanları; Mandarin, Guangdong, Fujian ve Hakka olarak bilinir. Mandarin en çok konuşulanıdır. Ancak göçmen toplulukları daha çok Guangdong kullanır.

Çince Dünya Genelinde En Çok Konuşulan Dildir

Bugün dünya üzerinde her 5 kişiden 1’i Çince konuşmaktadır. Dünya genelinde 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Çince dünyanın en çok konuşulan dili olarak kabul edilir. Çinceyi resmi dil olarak kabul eden ülkeler ise; Çin, Hong Kong, Tayvan, Singapur, Burma’dır. Öte yandan; Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Malezya’da da Çince konuşan azınlıklar bulunmaktadır.

Üretimdeki Artış, Çince Tercüme İhtiyaçlarını Arttırıyor

Dünya genelinde teknoloji başta olmak üzere pek çok alanda üretimde zirveye ulaşan Çin, bugün dünyanın en büyük ihracatçısı konumundadır. Çin’in dolar bazındaki ihracatı 2018 yılında geçen yıla oranla yüzde 7,9 artış göstermiş ve 2 trilyon 260 milyar doları bulmuştur. Söz konusu ihraç ürünler nedeniyle başta ekonomik alanda firmaların Çince tercüme ihtiyaçlarında artış gözlemlenmektedir. Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) tarafından da Çince resmi bir dil olarak kabul edilmektedir; ülkeler arası ilişkilerde de Çince yükselişe geçen bir dil olarak görülür.

Üsküdar tercüme ofisi olarak yeminli Çince tercüme hizmetini Çince-Türkçe ve Türkçe-Çince tercüme şeklinde talep edebilirsiniz. Profesyonel yeminli Çince tercüman ekibimizle hemen şimdi sitemiz üzerindeki iletişim formundan ya da canlı destek ekibimizle iletişime geçerek soru ve önerilerinizi yöneltebilirsiniz.

Resmi, kurumsal tüm evraklarınız ve tercüme ihtiyaçlarınız zamanında ve eksiksiz biçimde Üsküdar tercüme ofisi tarafından teslim edilmektedir. 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn