İngilizce Tercüme

Posted in Diller, Yeminli Tercüme

İngilizce tercüme üzerine yürütülen çalışmalar pek çok dili geride bırakacak düzeydedir. Söz konusu durum, dilin dünya genelindeki yaygınlığından kaynaklanır.

İngilizce; şu anda dünya genelinde ortak bir dil olarak kullanılan Batır Cermen dilleri arasında yer alır. Dünya genelinde 60 özerk devlet tarafından resmi dil olarak kullanılan İngilizce’nin en yoğun biçimde konuşulduğu bölgeler arasında; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avusturalya, İrlanda, Birleşik Krallık ve Yeni Zellanda gelir.  Öte yandan, Afrika ve Güney Asya’da da bazı bölgelerde İngilizce kullanımı görülmektedir.

En Fazla Öğrenilen ve Talep Edilen Dil

İngilizce tüm dünyada en fazla öğrenilen ve talep edilen dildir. Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB) ve dünya genelindeki oke çok uluslarası platform tarafından organizasyonların resmi dili olarak kabul edilir. Öte yandan, uluslararası ticaret ve eğitim alanlarında da İngilizce aktif bir rol oynar. Söz konusu durumların tamamı İngilizce tercüme ihtiyacını da arttırmıştır.

Tercüme işi kaynak ve erek diller arasından bir eşdeğerlik kurma sonucu olarak tanımlanır. Aynı zamanda hedef ve kaynak dil arasında gerçekleştirilen işleme verilen addır.

Üsküdar tercüme ofisi olarak ihtiyaç duyacağınız tüm Ingilizce – Türkçe tercüme ve Türkçe – İngilizce tercüme ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel tercüme ekibimizle, resmi ve kurumsal tüm metinleriniz, yeminli tercüme hizmetiyle zamanında ve eksiksiz biçimde teslim edilmektedir

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn