Tercüme Fiyatları

Posted in Diller, Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Tercüme fiyatları kaynak dilden hedef dile çevirilecek metnin uzunluğu ve niteliğine göre farklılık gösterir. Ancak Dilden Dile Tercüme Ofisi’nin online tercüme platformu olan Üsküdar Tercüme Ofisi size hem en kaliteli hem de en uygun ücretlerle tercüme hizmeti sunar.

Tercüme edilecek belgenin niteliği tercüme fiyatlarında farklılıklara neden olabilir. Tercüme edilecek metnin niteliği bu noktada etkili olur. Tercüme metinleri genel olarak 2 ana kategori içinde değerlendirilir;

  • Genel içerikli tercüme belgeler 
  • Teknik  içerikli tercüme belgeler

Genel İçerikli Belgeler İçin Tercüme Fiyatları

Günlük olarak şirketler arasındaki yazışmalar, şirket kuruluşlarına dair belge, diplomalar, öğrenci belgeleri ve transkript, pasaportlar, kimlik belgeleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik cüzdanları gibi belgeler genel içerikli belgeler olarak tanımlanır ve tercüme fiyatları teknik belgelere göre daha uygun olduğu söylenebilir.

Öte yandan, genel içerikli belgeler olarak tanımlanan işler, hem çevirmenler hem de tercüme ofisi için sıklıkla rastlanan ve daha kolay biçimde tercümesi yapılabilecek belgeler olduğu daha seri biçimde hazırlanır.

Teknik İçerikli Belgeler İçin Tercüme Fiyatları

Teknik içerikli belgeler özel uzmanlık alanlarına dair dil bilgisi gerektirir. Teknik içerikli belgelerin hazırlanması genel içerikli belgelere göre daha fazla zaman ve daha fazla bilgi birikimi gerektirir. Söz konusu durum, tercüme fiyatlarına da yansır.

Teknik içerikli belgeler şeklinde tanımalanan metinler; inşaat, bilişim, bilgisayar, eczacılık, makine, kimya, havacılık, hukuk, yazılım ve donanım gibi pek çok farklı uzmanlık alanlarıyla ilişkili olabilir. Ayrıca, akademik eserler (makale, tez, bildiri) ya da edebi eserler de bu kapsam içine girer.

Teknik ve genel içerikli tüm tercüme ihtiyaçlarınız için Üsküdar Tercüme Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaralarımızdan ya da online destek hattımız üzerinden tercüme fiyat bilgisi talep edebilirsiniz.

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn