Profesyonel Tercüme Hizmeti

Posted in Tercüme Hizmetleri, Yeminli Tercüme

Tercüme Nedir?

Tercüme; kelimesi, çeviri kelimesi ile eş anlamlı olarak kullanılan Arapça kökenli bir kelimedir. Çeviri yapan kişilere çevirmen, yazılı çeviri yapan kişilere ise mütercim denilir. Öte yandan, Sözlü şekilde tercüme yapan kişilere ise tercüman denilmektedir. Ancak ülkemizde tercüman kelimesi genellikle yazılı tercüme yapan kişiler şeklinde de yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Tercüme özetle; bir dilden başka bir dile çevirme işinin adıdır. Kaynak dildeki bir metnin, hedef dilde eşdeğer bir metne dönüştürmek, profesyonellik ve hem kaynak dil hem de hedef dile hâkimiyet gerektirir.

Profesyonel Tercüme Nedir?

Profesyonel tercüme; hukuk, akademi, teknik, medikal, teknoloji gibi farklı türlerde yazılmış metinlerin alanın uzmanları tarafından tercüme edilmesidir. Özel alanlara ilişkin çeviriyi yapacak kişinin ileri düzeyde terminolojik bilgiye ihtiyacı olacaktır. Söz konusu özelliklere sahip olmayan kişiler tarafından yapılacak çeviriler güvenilirliklerini kaybeder.

Profesyonel tercüme ihtiyaçlarınız için hemen şimdi Dilden Dile Tercüme şirketinin sahibi olduğu interaktif platform Üsküdar Tercüme Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Please follow and like us:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn